Polonya’da telefon hattı ve iletişim

Polonya’da telefon hattı ve iletişim

Bu yazımda da Polonya sınırları içerisinde kullanabilceğiniz telefon hattından ve Türkiye’de kullanmakta olduğunuz hattınızla ilgili bilgilerle, tüyolardan bahsedicem. Tüyolar diyorum çünkü Türkiye’de kullandığınız hattınızı uluslar arası dolaşıma ve yurtdışı arama/aranmalara açtırdığınız zaman belirli bir ücret karşılığında buradan görüşme yapabiliyorsunuz.

 

Öncelikle burada kullandığım hattan bahsetmek istiyorum. Poznan’a geldiğim ilk gün gidip hemen bi Play Sim Card aldım. Buranın en iyi hattının o olduğunu söylediler. Hemen belirteyim ki Türkiye’yi aramak için değil, Polonya içindeki iletişim için en iyi hat olduğunu belirttiler. Bu simkartla ilgili bir çok kişiden bir çok şey duydum. Bana biraz karışık geldi. 5 zl karşılığında hattı alıyosunuz. Bu hattın çeşitli başlangıç paketleri var. Ben internetli olanını aldım. İçinde 150 mb bedava interneti vardı. Daha sonra 10 zl yükledim ve 1 Aylık 1,5GB internet geldi ama sitesinde 1GB yazıyordu. Anlamadımda neden böyle olduğunu. Daha sonra 10 zl’ye 1 ay sınırsız mesajlaşma yaptım. Bu hattan Türkiyeyi aramanın dakikası 2 zloty. Ben çok arama yapmıyorum o yüzden pekte önemli değil benim için. Çok sıkıştığm zaman yada önemli birşey olduğu zaman Skype görüşmesi yapıyorum. Bu kartın sitesini inceleyebilirsiniz orada hangi paketi, hangi kodu kullanarak yapacağınızdan bahsetmiş. »>http://www.play.pl/en/

Açıkçası diğer sim card’lar hakkında bi bilgim yok. Bu hat bana yettiği için diğerlerini hiç araştırmadım.

Onun dışında size önemli bir konudan daha bahsetmek istiyorum. Ben Türkiye’de avea kullanıcıyısım. Polonya’ya gelmeden önce müşteri hizmetlerini arayıp hattımı uluslararası dolaşıma ve yurt dışı arama/aranmalara açtırdım. Bunu mutlaka sizede öneriyorum. Bu sayede Türk bankalarındaki hesaplarınızın internet bankacılığını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben bunu bilmiyordum, bu yüzden gelmeden önce banka hesaplarımın internet bankacılığına Türkiye’deki kardeşimin numarasını tanımlattım ama buraya geldiğim zaman ayarlardan kendi numaramı seçtiğim zaman mesajın bana ulaştığını gördüm. Hatta Türkiye’deki operatörlerin sık sık attığı reklam mesajları hâla gelir bi kurtulamadım. Ve Berlin havaalanına indikten 5 dakika sonra Digitürk beni arayıp kampanyaları hakkında bahsetmişti. İşte ozaman anladım nası bi halt yediğimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir