TÜRKİYE DE FİŞİ ÇEKTİ, LİGLER ERTELENDİ

Türkiye’de etkisini iyice hissettirmeye başlayan koronavirüs (Covid-19), futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinin ertelenmesine sebep oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve federasyon başkanlarının katıldığı toplantıdan erteleme kararı çıktı.

BAKAN, TWİTTER’DAN AÇIKLADI

Bakan Kasapoğlu’nun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde, hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

HİDAYET TÜRKOĞLU: ‘’KARARDAN MEMNUNUZ’’

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu liglerin ertelenmesiyle ilgili ilk açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

Hidayet Türkoğlu açıklamasında, ”Zorlu zamanları tedbir ve sabır ile atlatıp, sağlıklı günlerde liglerimizin seyircileriyle beraber, kaliteli ve en güçlü şekilde devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Koronavirüs salgını sebebiyle alınan sportif tedbirlerin, taleplerimiz doğrultusunda genişletilmesi ve liglerin tatil edilmesi hepimizi memnun etmiştir. Bu süreçte sporcularımızın, teknik ekiplerimizin ve basketbol çalışanlarının sağlıkları her şeyden kıymetlidir.” ifadelerini kullandı.

SERVET YARDIMCI: ‘’LİGLERİ BU YIL BİTİRMEK GAYESİNDEYİZ’’

Türkiye Futbol Federasyonu 1’inci Başkan Vekili Servet Yardımcı, kulüplerle birlikte gelişmeleri takip ederek yeni takvim için çalışmalara başlayacaklarını söylerken, yaptığı açıklamada “Bu virüsü yenebilmek için UEFA’nın almış olduğu kararla EURO 2020 ertelendi. UEFA’nın bu kararı almasındaki amaç Avrupa’daki liglerin Haziran ve Temmuz ayındaki takvimi değerlendirmekti. Biz de kulüpler berabere UEFA ile yakından takip ederek yeni takvimlerde, bakanımıza da bilgiler verecek karar alacağız. Alınan kararın ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gelişmelere göre hareket edeceğiz.” dedi.

NİHAT ÖZDEMİR: ‘’HEDEFİMİZ EN KISA SÜRE LİGLERİN SEYİRCİLİ BİR ŞEKİLDE BAŞLAMASI’’

Düzenlenen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, hedeflerinin en kısa sürede taraftarlı olarak liglerin başlaması olduğunu söyleyerek, “Bakanımız ve 3 federasyon başkanımızla birlikte verimli, Türk sporuna yön verecek bazı kararlar alarak huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayız. Futbol, basketbol ve voleybol liglerini erteliyoruz. Tarih konusunda yapılacak çalışma sonunda belli olacak. Kulüpler Birliği Vakfı, 2’nci ve 3’üncü Lig Kulüpler Birliği ile çalışmalarımız sürecek. Bundan sonraki yol haritamızı hep beraber çizeceğiz. Hedefimiz en kısa süre liglerin taraftarlı, seyircili şekilde başlaması. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız. Şu andaki olumlu gidişatı gözetleyerek tarihleri sizlerle paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir