Varşova’da 96 doğrulanmış enfeksiyon vakası

Varşova’da Salı günü Sağlık Müfettişliği verilerine göre, 96 doğrulanmış koronavirüs enfeksiyonu vakası bildirilmiştir. Şüpheli koronavirüs nedeniyle 453 kişi hastanede, 1346 evde karantina altında ve 2208 kişi epidemiyolojik denetim altında bulunuyor.

İlk hasta Almanya’dan gelen İspanyol bir kadın. Başka bir hasta ise yakın zamanda İtalya’dan dönen genç bir kişi. Milli Savunma Bakanlığı, koronavirüsün varlığının, Almanya’daki bir askeri konseyden döndükten sonra, silahlı kuvvetlerin genel komutanı General Jaroslaw Mika’da da tespit edildiğini doğruladılar. Yetkililer  “Generale eşlik eden kişiler karantinaya alındı. Komutan iyi durumda. Prosedürler işe yaradı ve koronavirüs riskini en aza indirmek için adımlar atıldı ”dedi . General Mika, Szaserów’daki tesiste kalırken, enfekte kalanlar Wola ve İçişleri ve İdare Bakanlığı’ndaki bulaşıcı hastanede tedavi altındalar.

Sağlık Bakanlığı, yurtdışında bulunan veya son 14 gün boyunca orada bulunan ve 38 derecenin üzerinde vücut ısısı ve öksürük ve nefes darlığı gibi belirtileri olan kişilerle bulaşıcı hastalıkların hastane bölümüne bildirilmesi gerektiğini bildirir. ikamet yerlerine en yakın. Tavsiye gerekmez. Bulaşıcı servislerin bir listesi , Bakanlığın web sitesinde , hastaların haklı davalarda rapor vermeleri gerektiği yayınlanmıştır. Mazovieckie’de bulaşıcı koğuşlar hastanelerde bulunur: Kozienice, Radom, Siedlce, Ciechanow ve Płock hastanelerinde. Varşova’da, bulaşıcı hastalar Wola hastanesinde ve İçişleri Bakanlığına bağlı Szaserów de Askeri Tıp Enstitüsü hastanesi yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir