Dünya Sağlık Örgütü Genel Koordinatörü Dr.Tedros; Hükümet,ve İş Dünyası Liderlerinin verdiği mesaj önemli bir hal arzetmektedir.

  CNN muhabirinin Ramazan Ayına 3 hafta kalması ile birlikte Koronavirüs’’ün yayılmasını önlemek amacıyla hassas tedbirler alındığı bu zaman diliminde dini bütün insanlara ve hükümetlere mesajınız nedir sorusu üzerine, Dünya Sağlık Örgütü Genel Koordinatörü Dr.Tedros; Hükümet, Komünite ve İş Dünyası Liderlerinin verdiği mesaj önemli bir hal arzetmektedir. “Ortadoğu ile işbirliğimiz devam ettiği gibi Ortadoğu’dan kurumumuza ciddi anlamda bağış almaktayız. Bu fırsatı kullanarak onlara teşekkür etmek istiyorum. Bu ülkelerin insanları maddi anlamda teşvik etmeye devam etmelerinin hükümetsel ve kominite olarak verecekleri mesajlarının etkili olacağı içindeyim.” (17. dakikada CNN muhabirinin sorusu)

Dünya Sağlık Örgütü Temsilcisi Dr. Michael cevapladı;

Zencefillin Korona Virüsü’ne karşı tedavide işe yarayıp yaramadığı hususunu aydınlatabilir misiniz sorusuna Dünya Sağlık Örgütü Temsilcisi Dr. Michael “Bu tarz lokal tedavi yöntemlerini insanlar belli başlı hastalıkları geçmek için bazı kişiler  zencefil, bazıları limon bazıları ise özel baharatlar kullanıyorlar. Bunların hepsi iyi hissetmemizi sağlayabilir ve bu tarz ürünlerin sağlığa pozitif anlamda katkı sağladığı söylenebilir. Fakat içinde bulunduğumuz bu günlerde birçok tedavi yöntemi test ediliyor. İnsanlara tavsiyem bu tarz ürünleri kendilerini desteklemek için tüketmeye devam etsinler fakat lütfen bu ürünlerin Koronavirüsü’nün tedavisinde araştırma veya terapi olmadan işe yaradığını ifade etmekten kaçınmak için bize izin versinler. Şu anda bunu söylemek için elimizde hiçbir delil yok”dedi. (40.dakida Rus Temsilci)

MZA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir