Microsoft Polonya’ya 1 milyar dolar yatırım yapacak

Microsoft Polonya’ya 1 milyar dolar yatırım yapacak. Dün, 5 Mayıs’ta Microsoft, Polonya Dijital Vadisi’nin gelişimi için inovasyonu ve dijital dönüşümü hızlandırmayı amaçlayan kapsamlı bir 1 milyar dolarlık yatırım planını açıkladı. Polonya’da işletmelere ve devlet kurumlarına bulut hizmetleri sağlamak için bir veri merkezi açıyor.

Polonya, bölgesel bir teknoloji merkezi olarak kendini konumlandırmaya çalıştığı için ulusal bulut sağlayıcısı Chmura Krajowa (National Cloud) ile Polonya’da bulut hizmetleri sağlamak için bir anlaşma imzalandı.

Polonya Başbakanı, Microsoft’un Polonya’daki yatırımının işletmeler, devlet kurumları ve eğitim sistemi için önemli olacağına ve verilerin sayısallaştırılmasına ve yeni çalışma standartları uygulanmasına olanak sağlayacağına derinden inandığını söyledi.

Chmura Krajowa (National Cloud), 2018 yılında işletmelerin ve kamu yönetiminin sayısallaştırılmasını hızlandırmak amacıyla Polonya’nın en büyük bankası PKO Bank Polski ve Polonya Kalkınma Fonu (PFR) tarafından kuruldu. Microsoft ile ortaklık yedi yıl sürecek ve Polonya’daki insanları bulut teknolojisi konusunda eğitmeyi içerecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir