Polonya Devlet Başkanı, Covid-19’un kontrol altında olduğunu söyledi!

Başkan Andrzej Duda Cuma günü yaptığı açıklamada, koronavirüsün Polonya’da kontrol altında olduğunu söylerken, aynı zamanda vatandaşları pandeminin olası ikinci dalgası öncesinde dikkatli ve sağduyulu olmaya çağırdı.

Polonya hükümetinin kabine üyeleriyle özel bir görüşme yaptıktan sonra Duda, “Durumun kontrolümüz altında olduğunu ve salgını başarılı bir şekilde yönettiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz,” ifadelerini kullandı.

Duda, hızla yayılan solunum hastalığı konusundaki endişelerin ortasında, ülke çapında hastanelerin imkanlarının gayet yeterli olduğu, olası bir kötü durumda fazla ihtiyacı karşılayabileceğini söyledi. Hastanedeki ekipmanların hastaların iyileşmesine yardımcı olduğunu belirtirken, son teknoloji ürünleri kullandıklarını da ifadelerine ekledi.

Cumhurbaşkanlığı sarayındaki Kabine Konseyi toplantısından sonra, “Burada durum kesinlikle güvenli ve hastanelerde de yatak sıkıntısı yok.” cümlesini kurdu. Vaka sayıları karantina ilk başladığından çok daha fazla olmasına ve hızla yükselmesine rağmen bu ifadeleri kullanmasını halk tarafından tepkilere sebep oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir