POLONYA’DA AŞI YAPTIRMA PROSEDÜRÜ

Polonya hükümeti Covid-19 aşısı için kayıtlar dün itibariyle başlattı.

Devlet müracaat için bir link vererek startı vermiş oldu. Bu linkten müracaat ediliyor; szczepimysie.pacjent.gov.pl

 Yukarıda verilen linkten basit bir formu doldurup gönderdikten sonra sizlere mail geliyor. Gelen mailden de onayı verdikten sonra sisteme girişiniz gerçekleşiyor. Yas gruplarına göre sıra gelince maille rezervasyon linki gönderiliyor.

COVID-19’a karşı aşı olma isteğinin bildirilmesi prosedürü şöyle;

Aşağıdaki formu doldurduğunuzdan emin olun.

Henüz 70 yaşında değilseniz (1952 veya daha sonra doğmuş)  ve sağlık sigortanız varsa

Aşağıdaki formu doldurarak aşı için başvurun. Yaş grubunuzun sırası gelmesiyle, e-posta aldığınızı belirttiğiniz mail adresine bir yazı gelecek. Aşılama için çeşitli şekillerde kayıt olabilirsiniz: pacjent.gov.pl e-kayıt yaptırarak, Ulusal Aşı programı 989’u arayarak veya seçtiğiniz  aşılama noktasına doğrudan başvurarak (burada haritayı ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz). Bir sonraki yaş grubu için aşıların başlamasıyla ilgili bilgiler gov.pl/szczepimysie  medyada yer alacaktır.  

Henüz 70 yaşında değilseniz (1952 veya daha sonra doğmuş) ve bir Sağlık sigortanız yoksa

Yaş grubunuzun aşılanmasını bekleyin. Bu konudaki bilgiler medyada yer alacaktır. Daha sonra birinci basamak hekiminizden (POZ) COVID-19 aşısı için size e-başvuru yapmasını isteyin. Sonra belirli bir tarih için aşı için kaydolun. Ücretsiz 989 Ulusal Aşı Programı Yardım Hattı’nı arayarak veya seçtiğiniz aşılama noktasıyla irtibata geçerek aşılama için kayıt olabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiler için  szczepimysie.pacjent.gov.pl

medyada yer alacaktır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir