ZDUNY’DEKİ DÜNYA DÖNER KEBABA POLİS BASKINI

Merkezi Polonya’da olan Avrupa’daki en büyük döner üreticilerinden Dünya Döner Kebab’a yönelik polis baskınlarıyla ilgili soru işaretleri devam ediyor.

12 Ocak sabahı Emniyet Teşkilatı yetkilileri, Zduny’deki Dünya Döner Kebap şirketine baskın düzenledi. ABW ajanları tesisin içinde,lojmanlarında genel bir arama yaptı. Rzeczkrotoszynska.pl haber sitesinin bildirdiğine göre, emniyet yetkilileri Ulusal Savcılığın emirleri üzerine böyle bir arama yaptıklarını daha fazla detay vermeyeceklerini ifade ettiler. Dünya Döner Kebaba yapılan bu baskının daha çok ekonomik faaliyetleri ile ilgili olduğundan şüpheleniliyor.

 Bu davayı, Poznań’daki Ulusal Savcılık takip ediyor. Dava organize suç ve  yolsuzluk ekibi müfettişleri tarafından yapıldı.

Diğer taraftan samanyolu haberin bildirdiğine göre, Dünya Döner Kebab’tan yapılan açıklamada soruşturma ve baskınla ilgili söylentilere değinilmeden, “faaliyetlerin devam ettiği” belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Dünya Döner Kebab Polonya’da bulunan iki fabrikası 400’ün üzerinde personeli ve sektöre yön veren vizyonu ile her zaman yön verici olmuş ve olmaya da devam ediyor. Firmamız söylentilerin aksine tam hızı ve her gün daha büyük hedefleri ile üretimine, satışına ve işletmesine devam etmektedir. Kıymetli müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın müsterih olmasını diler, daha büyük projelere ve işbirliklerine imza atacağımızı önemle teyit ederiz.”

kaynak, https://rzeczkrotoszynska.pl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir